11. KSS Zirvesi – Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri Gerçekleşti!

Topluma yarar sağlayan ve değer katan sosyal sorumluluk çözümlerini farklı sektörlerden paydaşlarıyla buluşturan ve iş birliklerine zemin hazırlayan 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi, İstanbul’da Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin 2009 yılından beri her yıl düzenlediği Zirve’ye iş dünyasının seçkin isimleri,  KSS alanında çalışan şirketlerin yöneticileri, uzmanlar, akademisyenler ve uluslararası kuruluş temsilcileri katıldı.

Zirve’de kurumsal sosyal sorumluluk konusunda ulusal stratejilerin oluşturulması çalışmalarının desteklenmesi, sürdürülebilir kalkınma amaçları alanında sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör arasında işbirliğinin geliştirilmesi için çalışmalar yapılması ve ilham veren iyi örneklerin desteklenmesi için sistemlerin oluşturulması kararı alındı.

Zirve’de ayrıca Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Paydaş Platformu’nun da lansmanı yapıldı. Zirve’de Eğitim Bilimci, Akademisyen Dr. Özgür Bolat ‘Mutluluğun ve Başarının Psikolojisi’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Dicle Yurdakul’un yaptığı ‘İyilik için Teknoloji Paneli’nde Fazla Gıda CEO’su Olcay Silahlı, Teknoloji İletişimcisi, Akademisyen Dr. Sertaç Doğanay, IBM Türk, KSS Programları Müdürü Dr. Ceyhun Göcenoğlu ve Microsoft, KSS Programları Müdürü Mehmet Can İrhan panelistler arasında yer aldı.

11. KSS Zirvesi – Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödül Töreni’nde bağımsız jüri tarafından değerlendirilen KSS projeleri ödüllendirildi.