Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri (Demo)

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa KSS Ödülleri, Avrupa’da KSS alanında yapılan en iyi uygulamaların daha büyük kitlelere ulaşmasını ve bilinirliliğini artırmayı amaçlıyor. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği olarak Avrupa KSS Ödül Programı’nın Türkiye ayağını yürütmenin büyük heyecanı içindeyiz.

“Şirketiniz, büyük veya küçük ölçekli olabilir, yenilikçi ve çok paydaşlı KSS İşbirlikleri gerçekleştiriyor ve böylece faaliyet gösterdiği bölgede olumlu bir etki yaratabiliyor mu? Eğer öyleyse, KSS alanında yaptığınız işbirliği, Avrupa KSS Ödülleri’ne dahil olabilir ve Avrupa çapında tanınabilirsiniz.”

Bu yeni Ödül organizasyonu, KSS alanında aktif olan ve Avrupa’da faaliyet gösteren firmaları özellikle gizli şampiyonları ön plana çıkarmak, ve küçük ölçekli işletmeleri de programa dahil ederek toplum üzerindeki olumlu etkileri arttıran yenilikçi işbirliklerini ön plana çıkarmayı hedefliyor.

“Kurumsal Sosyal Sorumluluk, rekabetçi, yenilikçi ve sosyal kapsayıcı bir Avrupa’nın formülünün parçasıdır.” Antonio Tajani, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı

İşbirliği, İnovasyon ve Etki alanlarını kapsayan Avrupa KSS Ödül Programı CSR Europe ve Business in the Community liderliğinde daha geniş kapsamlı ve etkili sunulması için 28 Avrupa ülkesi tarafından yürütülüyor. Avrupa KSS Ödül Programı bir kuruluş ve en az bir paydaş arasında başarılı İşbirliği olan KSS uygulamalarını ön plana çıkarıyor. Her ülkeden Küçük ve Orta ölçekli işletme (KOBİ) ve Büyük Şirket kategorilerinde iki başarılı KSS uygulaması seçilecek.

Avrupa KSS Ödül Programı – Türkiye

  • Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2013
  • Kısa Listeye kalan Şirketlerin Açıklanması: 29 Mart 2013
  • Kısa Listeye kalan Şirketlerin Jüri Sunumları: 08 Nisan 2013
  • Türkiye Ödül Töreni: 08 Nisan 2013 Saat. 19:00
  • Avrupa KSS Ödül Töreni: 25 Haziran 2013
  • Ön değerlendirmeden geçen şirketler için tıklayınız

Avrupa KSS Ödül Programı Başvuru Formu için tıklayınız…

Avrupa KSS Ödülleri Kısa Video için tıklayınız

www.europeancsrawards.eu

KSS Ödülleri Sonuçları

csr_award

Katılımcı ülkeler: Avusturya (respACT), Belçika (Business and Society Belgium), Bulgaristan (UNGC Bulgaria), Hırvatistan (HR BCSD), Çek Cumhuriyeti (Business for Society) Danimarka (VirkomshedsNetwärket), Estonya (RBF Estonia), Finlandiya (FiBS), Fransa (IMS France), Yunanistan (The Hellenic Network for CSR), Macaristan (Követ), İrlanda (BITC Ireland), İtalya (Sodalitas), Kosova (CSR Kosovo), Lüksemburg (IMS Luxembourg), Makedonya (Zenith Macedonia), Karadağ (Association for Democratic Prosperity-Zid),, Norveç (CSR Norway), Polonya (RBF Poland), Romanya (CSR Romania), Sırbistan (SMart Kolektiv), Slovakya (Pontis Foundation), Slovenya (Ekvilib Institute), İspanya (Forética), İsviçre (Philias), Türkiye (CSR Turkey), İngiltere (BITC and Scottish Business in the Community), Ukrayna (Centre for CSR Development).

3 Aralık 2012 – 31 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa KSS Ödülleri her katılımcı ülkede farklı tarihlerde gerçekleştirilecek. Detaylı bilgiler ilerleyen günlerde burada duyurulacak.