Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri (Demo)

csrawardsTürkiye organizasyonunu Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin gerçekleştirdiği Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödül programının birincileri olan firmalar 25 Haziran akşamı Brüksel’de ödüllerini aldılar. TKSSD dernek yöneticilerinin de katıldığı törende , büyük ölçekli firmalar dalı birincisi Bilim İlaç ve KOBİ dalı birincisi Doğan Organik ödüllerini CSR Europe yöneticilerinden aldılar.

Törende bir konuşma  yapan  Avrupa Komisyonu Sanayi ve Girişimcilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Antonio Tajani; “ Ödül kazanan işbirliği projeleri Avrupa’nın en iyi kurumsal sosyal sorumluluk örnekleridir. Kurumsal sosyal sorumluluğa startejik yaklaşım gösteren bu firmaların rekabet gücüne çok olumlu katkı yapmaktadır. Ekonomik krizin tüketici güvenini zedelediği bu dönemde bu ve benzeri projeler ve işbirlikleri , şirketleri ,sosyal ve çevresel sorumluluğun artırılması konusunda cesaretlendirmektedir.”

CSR Europe grup başkanı Celia Moore  da ödül kazanan firmalar için ; “ Bir sonraki adım bu başarılı işbirliklerini büyütmek ve benzeri projelerin farklı alanlarda gerçekleştirilmesini sağlamak olmalıdır. Ödül kazanan projelerin yer aldığı  “Altın Kitap” bize projeleri tanıtmanın yanı sıra daha birçok KSS işbirliğine ilham olacak bir kaynaktır” demiştir.

2012 yılında başlatılan , büyük ölçekli ve KOBİ bazında iki farklı kategorideki şirketlerin en az bir sivil toplum örgütü ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği projelerin katılabildiği bu ödül töreni öncesinde tüm projelerin  tüm katılımcılara sunumu yapılmış ve detaylı bilgi paylaşımları gerçekleştirilmiştir.

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının artırılması ve yaygınlaştırılmasını desteklemek amacıyla Avrupa Komisyonu desteğiyle organize edilen bu ödül programına katılan ve ödül alan tüm projelerin bu alanda çalışmayı yapmayı düşünen kurumlara örnek olması beklenmektedir.

KSS Avrupa Kitapçığı için tıklayınız.

Basın Bülteni için tıklayınız.

Etkinlikle ilgili haberler;


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u8896034/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u8896034/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757