Enterprise 2020 (Demo)

Geleceğin şirketi Enterprise 2020, genel kabul gören sorumluluk ve şeffaflık doğrultusunda kârlı biçimde çalışır ve tüm dünya ve insanlar için paydaşlarla yakın işbirliği içinde yeni çözümler üretir. Bu unsurlar birlikte, daha akıllı, sürdürülebilir ve katılımcı bir topluma doğru dönüşüme liderlik ederler.

AB’nin yeni Avrupa 2020 stratejisi bağlamında Enterprise 2020; iş dünyası ile Avrupa Komisyonu, Konseyi ve Parlamentosu arasındaki yeni ortaklık için dayanak sağlar. Komisyonun “Avrupa’yı KSS konusunda bir mükemmellik odağı yapma” hedefini destekler ve KSS’yi Avrupa’nın akıllı, sürdürülebilir ve katılımcı büyüme stratejisinin bir parçası olarak teşvik eder. enterprise2020tk

 

Stefan-Crets_smallKurumsal sosyal girişimcinizi bastırmayın!
22 Mayıs 2012
Yazar: Stefan Crets, İcra Direktörü, CSR Europe

Geçen ay, CSR Europe Brüksel’de 27 Nisan 2012 tarihinde Enterprise 2020 Konferansı‘nın ilk kurumsal ev sahipliğini yaptı. Konferansın ‘Sosyal yenilik: büyüme ve sürdürülebilirlik için bir kaldıraç‘ isimli teması altında toplumsal sorunları çözmek için yeni ve daha etkili ürün ve hizmetler geliştirmek için şirketlerin düşüncelerini almak amaçlandı.

Sue Riddlestone, BioRegional İcra Müdürü ve Kurucu Ortağı – dünya çapında ortaklıklar aracılığıyla pratik sürdürülebilirlik çözümleri sunan bir sosyal kurumsal girişimci – katılımcılara gerçek bir ilham kaynağı olduğunu kanıtladı. Sue sosyal yenilik anlamında bir öncüdür, günümüzün önde gelen şirketlerinden çok daha önce sürdürülebilirlik hakkında konuşuyor ve kampanyalar düzenliyordu. Öncelikle, Sue’nun elinde çetin bir mücadele vardı ama onun inatçılığı bir fark yaratmasını mümkün kıldı. Bugün Sue küresel faaliyetleri ile başarılı bir şirket çalışanı ve tutkusunu paylaşan insanlar için gerçek bir ilham kaynağıdır. Onun başarısı insanları özlemleri doğrultusunda hareket etmeye teşvik etmekte, her şeyin mümkün olduğunu görmelerini sağlamakta ve motive etmektedir.

Sizin de kendi şirketletinizde Sue’nun tutku ve yaratıcılığına sahip olan çalışanlarla karşılaçacağınıza eminim. Bu çalışanlar göz ardı edilmemelidir – konudan daha uzakta olanlar genellikle en iyi fikirleri sunarlar ve mevcut olanla yüzleşmeyi sağlayabilirler. Bu kullanılmayan yenilikçi yeteneği kullanarak, şirketler mevcut altyapı ve ortak değerlerini yayabilirler. Ama eğer kuruluşunuz bu kişilere girişimcilikleri için alan sağlamazsa bu girişimci düşünürlerden yararlanamazlar.

Benim tavsiyem KSS girişimciliğini, çalışanlarınızı KSS uygulamalarına katma stratejinizin kalbine koymanızdır. Bunu yaparak, şirketinizin konvansiyonel stratejilerini zorlayabilecek doğru bir ortam yaratmış olursunuz. Böyle bir ortamın etkinleştirilmesi yenilik, verimlilik, finansal ve de toplumsal değerlerinizi daha yüksek seviyelere çıkaracaktır.

Yani, düşünün… Şirketiniz ne kadar girişimcidir? Çalışanlarınızın yaratıcı olma fırsatı veriyor musunuz? Şirketinizdeki kurumsal sosyal girişimci insanları boşa harcamayın!

Takip edin: twitter @Stefancrets
Sue’nun Enterprise 2020 Konferansı’ndaki konuşmasını izleyin.
Çalışanlarınızı KSS aktivitelerine nasıl dahil edebileceğinizle ilgili 22 Haziran’daki webinar seminerine katılın: read more

http://www.enterprise2020.org/