GAPGENÇ Festivali (Demo)

Bu yıl Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği olarak destekçisi olduğumuz  ‘GAPGENÇ Festival’i 10.13 Mayıs tarihleri arasında Adıyaman’da gerçekleştiriliyor.

GAP İdaresi Gençlik Evleri tarafından her yıl düzenlenen ‘GAPGENÇ Festival’’in bu sene beşincisi Adıyaman’da düzenleniyor. Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen etkinliğin bu yılki destekçileri arasında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği olarak bizler de varız ve pek tabii ki etkinliğin bu yılki teması: Sosyal Sorumluluk.

Festivalin önemi; gençlere yeni bakış açısı kazandırması, birbirleriyle fikir alışverişi içinde olmalarını, iletişim ve işbirliği gibi kavramları geliştirebilmelerinin sağlaması. Festival gençleri, gençlik kuruluşlarını, genç sanatçıları ve eğitmenleri bir araya getirerek; birbirlerini kültürel, sanatsal ve sosyal değerleriyle daha yakından tanımalarına, birbirleriyle bilgi ve birikimlerini paylaşmalarına olanak sağlamak amacıyla 10-13 Mayıs 2013 tarihlerinde Adıyaman’da yapılacak. Etkinliğe Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil’in de katılımı bekleniyor.

Bu yıl “Sosyal Sorumluluk” olarak belirlenen tema kapsamında özel sektörün katılımı için iki konu üzerinde duruluyor:

1)    Türkiye’de sosyal sorumluluk faaliyetinde bulunan firmaların tecrübelerini burada bölgenin şirketleri ve gençlerle paylaşmaları

2)    Bölgedeki gençlerin Sosyal Sorumluluk projelerinin desteklenmesi

Projeler için belirlenen öncelik alanları ;

  • Gençlerin sosyal ve ekonomik statüsünün geliştirilmesi
  • Gençlerin, kültürel değerlerin gelişimine ve devamlılığına katkı sunması
  • Ekoloji, temiz enerji, yenilenebilir enerji konularında bilinç artırılması
  • Genç işsizliğine dikkat çekmeye farkındalık artırılması
  • Sosyal girişimcilik konularına katkı sunması

Bu projeler arasından en başarılı üç proje seçilecek ve toplamda projelere 15.000.-TL maddi destek sağlanacak.

Festival daveti için tıklayınız.