İşe Başlayanlar İçin Sürdürülebilirlik ve KSS

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Markamentor Sürdürülebilirlik ve Marka Danışmanı Dr. Banu Yılmaz tarafından “İşe Başlayanlar için Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Eğitimleri”  Şubat 2021 tarihi ile başlayacaktır. Bu eğitimler ile, kurumların işyerlerine personel alımı süreçleri sonrası, “İşyeri Oryantasyon Eğitimleri” kapsamında sunmuş oldukları eğitimlere, sürdürülebilirlik ve KSS konularındaki bilgilerin de dahil edilmesi amaçlanmaktadır.

Yeni işe başlayan çalışanların, sadece çalışacakları kurumu değil, tüm toplumu ilgilendiren konularda bilgi sahibi olmaları ve iş yapış süreçlerine bu bilgilerini aktarabilmeleri temel hedeftir. Genel oryantasyon kapsamında bu konuların,  bu alanda çalışan uzman kişi ve kurumlar tarafından interaktif olarak düzenlenen eğitimler ile gerçekleştirilmesi, kurumların kısa ve uzun vadeli sürdürülebilirlik hedeflerine de büyük katkılar sağlayacaktır. Kurum personeline tüm Türkiye genelinde, web üzerinden interaktif olarak canlı sunumlar ile gerçekleştirilecek eğitimler, kurumların, kendi iş yerlerine ve toplumun geleceğine en büyük yatırımdır. Bu kapsamdaki eğitimler, kurumların sürdürülebilirlik raporu kapsamında sunabilecekleri içerikleri kapsamaktadır.

Kurumlara dönük eğitim programları, kurumsal firmalar ile tüm personel alım süreçleri kapsamında devamlı olarak uygulanabilecek olup, yıllık anlaşmalar ile gerçekleştirilecektir. Şehir ve bölge bazında ayrım olmaksızın gerçekleştirilecek eğitimler başlangıç seviyesi niteliğindedir, ancak kurumların talebi doğrultusunda, kurum çalışanlarınaözel olarak başlangıç eğitimlerinin devamı niteliğinde, ileri seviye eğitimler de sunulabilmektedir.

Dr. Banu Yılmaz, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, iki ayrı alanda, finans ve reklam – halkla ilişkiler alanlarında olmak üzere iki ayrı yüksek lisans programını tamamlamıştır. Özel Sektör Kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın, “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerindeki” etkilerini ve ortaklaşa gerçekleştirdikleri projelerini araştıran doktora çalışmalarını, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Bölümü’nde tamamlamıştır. Halen Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) ve Sürdürülebilirlik konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.
Mesleki Kariyerine, 1989 yılında,  Roche İlaç Firması’nda başlamıştır. Daha sonra, sıra ile, Benetton-Türkiye, ATK Tekstil, Goldaş, Demsa Holding, Honda-Türkiye, Kanal D ve TTNET’ de görevler üstlenerek kariyerine devam etmiştir. Yabancı Sermaye Derneği YASED’ in, ‘Dünya’da ve Türkiye’de Yabancı Sermayenin Önemi’ kapsamındaki araştırma ödülünü almaya hak kazanan Banu Yılmaz ayrıca ‘Karlılık Merkezleri’ ve ‘Marka Oluşum süreçleri’ konusunda geniş çaplı araştırma ve uygulama çalışmalarında bulunmuştur. Doğan Yayın Holding tarafından düzenlenen ‘Yaratıcılık Ödülleri’ kapsamında, 2007 ve 2010 yıllarında Kanal D adına verilen ‘En iyi PR ve İletişim’ projesinde de etkin görevlerl üstlenerek yer almıştır.
2017 yılında kurmuş olduğu ‘Sürdürülebilirlik ve Marka Danışmanlığı’  şirketi “Markamentor” ile kurumsal firmalara, sosyal sorumluluk, sürdürülebilirlik proje danışmanlığı, marka gelişimi, reklam, medya ve basın iletişimi konularında hizmet vermeye devam etmektedir. Marka yönetimi konusunda, markaların stratejik planlanmalarının geliştirilme aşamasından, bizzat stratejilerin uygulamaya alınmasına kadar bütünsel bir hizmet anlayışı ile hizmet sunmaktadır. 
“Amaç Odaklı Sürdürülebilirlik Yaklaşımı” üzerine gerçekleştirdiği doktora çalışmaları sonrası, daha sürdürülebilir bir dünya için kurumların nasıl çalışabilecekleri konusunda kurumsal danışmanlık hizmeti sunmaya başlamıştır. 
Kurumsal hayat içerisinde, finanstan pazarlamaya kadar pek çok alanda üst düzey görevler alan Banu Yılmaz, kurumsal şirketlerin, topluma katkı sunabileceği KSS ve sürdürülebilirlik çalışmalarında danışman olarak görev almakta, bireysel ve kurumsal eğitimlerin gelişmesi doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u8896034/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u8896034/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757