KSS Türkiye Genel Sekreteri Dr.Ali Ercan Özgür Bursa’da gerçekleşen Yeşil Şehirler Zirvesi’ne konuşmacı olarak katıldı.

ali_ercan_ozgur_web

 

Yeşil Şehirler Zirvesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayelerinde, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla 11-12 Aralık 2014 tarihlerinde Bursa‘da Merinos Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.

2 gün süren etkinliğin ana teması “Şehirlerin İtibarı” olarak belirlenmiştir. Zirve’de yurt içi ve yurt dışından çok sayıda akademisyen, kamu görevlisi ve sektör yöneticisi konuşmacı olarak yer almıştır.

Yeşil Şehirler Zirvesi’nde, iş dünyası, akademisyenler ve kamu yöneticileri arasında daha yaşanabilir şehirler oluşturmaya yönelik politikaların geliştirilmesi, sistemlerin kurulması, çevreye duyarlı malzemelerin üretilmesi ve yeni iş alanları oluşturulması için gerekli olan bilgi ve tecrübe paylaşımının sağlanmasını hedeflenmiştir.

Zirve’de Yeşil Şehirler, Şehirlerin itibarı, Yeşil Enerji, Yeşil Teknolojiler, Sürdürülebilirlik, Yeşil Dönüşüm, Yeşil Sorumluluk, Yeşil Ekonomi gibi çok sayıda oturum yer almıştır ve Genel Sekreterimiz Dr. Ali Ercan Özgür’de zirveye konuşmacı olarak katılmıştır.