NASA’nın “International Space Apps Challenge”etkinliği 12-13 Nisan’da İstanbul’da! (Demo)

nasa

NASA’nın “International Space Apps Challenge”etkinliği 12-13 Nisan’da İstanbul’da!

 

NASA tarafından düzenlenen ve dünyanın en önemli yaratıcılık etkinliklerinden olan, Türkiye’nin de bu yıl ağırlığını koyduğu Space Apps Challenge tüm dünya ile aynı anda 12-13 Nisan’da TTNET ana sponsorluğu ve TAG-TekArabaGidelim’in proje organizatörlüğü altında Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleşecek!

 

Türkiye’nin üç öncü kurumu, International Space Apps Challenge için bir araya geldi!

Devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları, akademik kurumlar ve bireylerin uluslararası ortamda işbirliğine dayanan bu organizasyon Türkiye’de üç öncü kurumu bir araya getirdi.

 

Gelişmiş ulaşım algoritmasıyla hem Türkiye’de hem de dünyada literatürde olmayan yenilikçi bir çözümü kullanıcılarına sunan ve teknolojisi ödüllendirilmiş TAG-TekArabaGidelim, Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET ile bir araya gelerek Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından Sabancı Üniversitesi’nde 48 saatte insanlığın geleceğini belirleyecek çözümlerin oluşturulmasına imkan sağlayacaklar.

 

Tüm dünyada aynı anda 96 şehirde ve 48 ülkede gerçekleşecek olan 48 saatlik kod maratonu, dünya ve uzaydaki yaşamı geliştirmek üzere Yerkürenin Korunması/gözlemi, Uzayda Teknoloji, İnsanlı Uzay Uçuşu, Asteroidler ve Robotik kategorilerinde düzenleniyor. Tüm konu başlıkları için detaylı bilgiye, yarışmanın internet sitesinden ulaşılabiliyor:

https://2014.spaceappschallenge.org/challenge/

 

48 saatlik bu organizasyon sırasında Sabancı Üniversitesi’nin yüksek teknoloji donanımlı Bilgi Merkezi’nde çözüm üretecek olan katılımcılar, tüm dünyada sayıları 10 bin’i geçecek olan diğer katılımcılarla da işbirliği yapabilecekleri gibi takım kurarak ya da bireysel olarak da projelerini hazırlayabilecekler.

 

Türkiye’nin değerli akademisyen, girişimci ve bilim insanlarından oluşacak olan jürinin seçtiği iki proje ve halkın oylarıyla seçilecek olan bir proje, global yarışmada Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak. Global yarışmayı kazananlar TTNET sponsorluğunda NASA’nın global lansmanına katılma hakkına sahip olacaklar.

 

Organizasyona kayıt için:

https://2014.spaceappschallenge.org/location/istanbul/

 

Güncel duyuruları takip etmek için:

F: www.facebook.com/SpaceAppsIstanbul