Paramı Yönetebiliyorum web sitesi yenilendi. (Demo)

Bütçesini yönetmek ve böylece birikim yaparak hedeflerine ulaşmak isteyen gençler artık www.paramiyonetebiliyorum.com adresinden tavsiyeler ve ipuçları gibi her türlü bilgiye kolayca ulaşabilecekler.

2013 yılında sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaya başlayan ve gençlere hitap eden içerikler ve uygulamalarla daha aktif bir iletişim içerisine giren Paramı Yönetebiliyorum’un yeni web sitesinde, hedeflerine ulaşmak isteyen gençlerle bütçe yapmanın ve birikimleri değerlendirmenin ipuçları paylaşılıyor. Gençler bütçe hesaplama aracı ile deatylı aylık bütçelerini hazırlayabiliyor. Hızlı ve kolay dolaşım özelliği olan web sitesi ile ziyaretçiler zengin içeriklere kolay bir şekilde erişebiliyorlar.

Visa Europe ve Türkiye’deki üye bankalarının destekleriyle, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında 2009 yılında hayata geçirilen Paramı Yönetebiliyorum projesi akran eğitim modeliyle gençlere gelir gider dengesi, bütçe yapma, tasarruf ve para biriktirme, yatırım yapma ve borçlanma gibi temel kavramları öğretiyor. Proje, verilen eğitimlerle bugüne kadar 200 binden fazla kişiye erişti.

Eğitim duyuruları, gençlere tavsiyeler, bütçe yapma ipuçları, temel finansal bilgiler, hedeflerine ulaşan gençlerin hikâyeleri ve basında çıkan haberleri yakından takip etmek için, web sitesi haricinde projenin resmi Facebook sayfası(www.facebook.com/paramiyonetebiliyorum) ve twitter hesabını da (twitter.com/paraniyonet) takip edebilirsiniz.