İGA Kalkınma Akademisi Projesi 2018

PROJE HAKKINDA

İstanbul Yeni Havalimanı inşaatı, komşu mahalleler üzerinde çeşitli etkilere sahiptir. Bu etkiler inşaat kaynaklı etkiler (gürültü, trafik, toz vb.) olabileceği gibi bölgedeki sosyo-ekonomik gelişimi olumsuz (kamulaştırma ile geçim kaynaklarının daralması, madenlerin kapatılması) veya olumlu etkileyen (arazilerin değerlenmesi, İGA’da yerel istihdam, bölgede işletme sayısında artış) pek çok etkene sahiptir.

Program ile yukarıda belirtilen inşaat çalışmalarının ve daralan / gelişen gelir kaynaklarının sosyo-ekonomik hayata olan etkisinin etkili bir şekilde yönetilmesi amaçlanmaktadır.

Sosyal etki yönetimi ile ana ve yan gelir kaynaklarının geliştirilmesi ve inşaat etkilerinin azaltılması yönünde belirgin bir değişim hedeflenmiştir.  Kırsal Kalkınma Programı kapsamında ana ve yan geçim kaynaklarından elde edilen gelirleri geliştirmek ve kırsalda yaşayan gençlerin ve çiftçilerin kapasitelerini güçlendirmek amacıyla finansal okuryazarlık eğitimi verilmiştir.

Etkili İletişim ve Finansal Okuryazarlık & Girişimcilik eğitmen eğitimleri alan katılımcılar, eğitimlerin ardından havalimanı çevresindeki köy/mahallelerde yaşayan halka eğitim vermişlerdir. Eğitmen Eğitimleri devam ederken, eğitmenlerin kişisel gelişimlerine ve kariyer planlarına katkı sağlayabilmek için bir dizi eğitimin yer aldığı Yaz Okulu programı düzenlenmiştir.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u8896034/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u8896034/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757