STK Günleri – Marklaşmayı Harvard Kennedy school ile inceledik ! (Demo)

Sivil Toplum Kuruluşları Markalaşıyor !

Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği iş birliğinde kurulan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi tarafından her yıl düzenlenen, Sivil Toplum Kuruluşları Günleri’nin 5.si bu yıl 16 Mayıs 2013 tarihinde “STK’lar ve Markalaşma” teması ile Harvard Kennedy School’un katılımıyla Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Sivil Toplum Örgütlerinin açtıkları standlarda kendi tanıtımlarını yaptıkları bu etkinlikte gerçekleştirilen iki ayrı panelde STK’ların sorunları ve markalaşma yaklaşımları tartışıldı.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler ve  Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Aydın’ın yaptıkları açılış konuşmalarının ardından söz alan TÜSEV genel sekreteri Başak Ersen; STK’ların yasal olarak net bir tanımlarının olmamasının kavram kargaşasına yol açtığı, bu nedenle yeterli destek alamadıkları ve olmaması gereken vergi uygulamaları ile karşılaştıklarını ve toplumda özellikle gönüllülük konusunda alınması gereken önemli bir mesafe olduğunu belirtti.

İlk panelin son bölümünde ise Harvard Üniversitesi, Kennedy Okulu’ndan Nathalie Laidler – Kylander STK’larda Markalaşma konusunda detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Üniversitenin öğretim üyelerinden olan Kylander’ın detaylı sunumu katılımcılar tarafından  önemli bir fırsat olarak değerlendirildi.

 

Moderatörlüğünü Nathalie Laidler – Kylander’ın yaptığı ikinci panele katılan Yörük Kurtaran (TOG) , Hasan Süel (Vodafone Vakfı), Lokman Ayva (Beyaz Ay),  Nasuh Mahruki (AKUT) ve Salim Kadıbeşegil , STK’ların markalarını geliştirmek için yaptıkları çalışmaları ve bu yönde karşılaştıkları zorlukları paylaştılar. Bu panelde markalaşma yolunda toplumdaki sosyal gelişmelerin ve toplumun yeni eğilimlerinin yakın olarak takip edilip, STK’ların bilinirliğinin artması, markalarının daha iyi tanınması ve gönüllüğün yaygınlaşması için , bu yönde hareket edilmesi, tüm katılımcıların ortak görüşü olarak ortaya çıkmıştır.  

 

Detaylı bilgi için: Feride Doğan feride.dogan@khas.edu.tr veya kssd@kssd.org

0 212 533 65 32 dahili 1229