Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu 2. Başvuru Dönemi Başladı. (Demo)

Turizm

Kurumsal üyemiz Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığıyla ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı desteğiyle, sürdürülebilir turizmle yerel kalkınmaya destek vermek üzere hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nun yeni dönem başvuruları başladı.

21 Şubat-11 Nisan tarihleri arasında alınacak başvurular içinden seçilecek projelere, fonun yanı sıra eğitim, danışmanlık ve iletişim desteği sağlanacak.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında; yerel ürün geliştirilmesinden sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulmasına, gelir getirici araçlar ve yeni işgücü yaratılmasından yerel alanda kapasite geliştirilmesine kadar geniş bir perspektifteki projeler değerlendirmeye alınacak. Seçilecek projelere fon desteğinin yanı sıra danışmanlık, iletişim ve eğitim desteği de verilecek.

2013’te 63 ilden 252 proje başvurdu

2013 yılında Türkiye genelinde 63 ilden 252 proje başvurusu arasından Bursa’dan “%100 Misia”, Mardin’den “Mardin’de Kadınlar Liderliğinde Sürdürülebilir Turizm Girişimlerinin Yaratılması” ve İzmir Seferihisar’dan “Seferihisar’ın Geleneksel Mutfağı” projeleri fon desteği almıştı

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu hakkında detaylı bilgiler 

Başvuru süreci 21 Şubat’ta başlayan Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’yla, özel ve kamu kurumlarının işbirliği içinde yerel kalkınma odaklı turizme yönelik uygulamaların desteklenmesi ve sürdürülebilir turizm projelerinin artması hedefleniyor.

Destek fonu, başvuru ve değerlendirme süreciyle ilgili detaylı bilgi için www.gelecekturizmde.comadresini ziyaret edebilirsiniz.