TKSS Derneği, Hollings Center for International Dialogue ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle 17 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da, İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk (Corporate Social Responsibility (CSR) in Islam) etkinliği düzenleyecek

csr islam logo

Corporate Social Responsibility (CSR) in Islam

17 Kasım 2014

Kadir Has University, Istanbul

 

BASIN BÜLTENİ                                                                                                                        11 EYLÜL 2014

Kurumsal Sosyal Sorumluluk, İslam dünyasında yayılıyor!

Kasım ayında İstanbul’da yapılacak olan uluslararası konferansta İslami ekonomik modelde kurumsal sosyal sorumluluk tartışılacak.

Şirketlerin günlük iş stratejilerinde çevresel, etik ve insan hakları alanlarında sosyal sorumluluklarını yerine getirmesi olarak ifade edilen kurumsal sosyal sorumluluk (KSS), artık sadece Batılı ülkelerde değil, İslam dünyasında da yayılıyor. Peki İslami ekonomik modelde KSS nasıl olur?

Bu sorudan hareketle; Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği,  Hollings Center for International Dialogue ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle 17 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da, İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk (Corporate Social Responsibility (CSR) in Islam) etkinliği düzenleyecek.

Kamuya açık düzenlenecek etkinlikle, İslami Ekonomik Model ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) başlıklı bir panelin yanısıra “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri”  etkinliği de hayata geçirilecek. Şirketlerin farklı sosyal sorumluluk uygulamalarını kamuoyuna bire bir anlatma fırsat bulacağı Pazaryerinde, yerel ve uluslararası firmalardan katılım bekleniliyor.

Konferans organizasyon komitesi,  farklı ülkeler, kültürler ve dinler arasında güçlü bir iletişim ağı oluşturarak, sürdürülebilir kalkınmada farklı bakış açılarının önünü açmayı hedefliyor.

İslam dünyasında iyi KSS uygulamaları olduğunu gözlemlediklerini ifade eden Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler, etkinliğin hedefini şöyle belirtiyor: “KSS, bu ülkelerde hızla yayılıyor ve eğer bu uygulamalar bu ülkeler arasında ve diğer bölgelerle paylaşılırsa daha yaratıcı ve sürdürülebilir KSS uygulamalarının hayata geçebileceğine inanıyoruz.  Bu kapsamda İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk konferansı, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta ve Doğu Asya, Avrupa ve Amerika’dan iş dünyası, sivil toplum, akademisyenler, kamu, medya ve diğer kilit paydaşları bir araya getirecek. Nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan ülkelerde kurumsal sosyal sorumluluk konusunun tartışılmasını, iyi uygulamaların ve deneyimlerin paylaşılarak ülkeler arasında bir ağ oluşturulmasını hedefliyoruz.”

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye www.csrinislam.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgi için:

Sanem Güner
sanem.guner@hollingscenter.org

Feride Doğan
feride.dogan@kssd.org


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u8896034/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u8896034/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757