Türkiye’de KOBİ’lerin Afetlere Direncinin Arttırılması Projesi Açılış Etkinliği Gerçekleşti (Demo)

 

SAGLAMKOBİ

UPS, Dünya Ekonomik Forumu, Amerikan Ticaret Odası Sosyal Sorumluluk Birimi Kurumsal Vatandaşlık Merkezi (US Chamber BCLC), İstanbul Ticaret Odası ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği işbirliği ile “Türkiye’de KOBİ’lerin Afetlere Direncinin Arttırılması Projesi” geliştirilmiştir. Proje, Türkiye’deki KOBİ’lerin afetlere hazırlıklı olması, yaşanabilecek afetlerin ardından iş hayatına hızla girmelerine destek sağlayacak bir iyi uygulamaörneği oluşturarak dünyadaki afet yaşama riski altındaki ülkelere yayılmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda 17 Eylül 2013 Salı günü İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleşen proje açılış etkinliğine pek çok ulusal ve uluslararası konuk katılmış ve proje hakkında yaptıkları yorumlarla projenin gelişimine katkı sağlamışlardır. Etkinlik kapsamında projenin tanıtımı Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Genel Sekreteri Ali Ercan Özgür tarafından yapılmıştır. Ayrıca ‘Sağlam Kobi’ projesini tanıtan bir kısa filmde konuklarla buluşmuştur.

Türkiye’de afet risk durumu ve özel sektör-kamu işbirliğinin rolü ile KOBİ Afet Direnç Rehberi üzerine yapılan panelin konuşmacıları İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Günay Özdemir, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden değerli akademisyen Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve KOSGEB’ten Dr. Serhat Özgür olmuştur.

KOBİ Afet Rehberi, KOSGEB ve İTÜ Afet Merkezi uzmanlarının gerçekleştirdiği konuşmaların ardından, tüm katılımcılarımızın davetli olduğu çalışma yemeğinde kurumunuzda afete hazırlık süreçleri ve bu süreçlerin geliştirilmesi için sağlanan fon olanaklarını uzmanlarla tartışma imkanı bulmuşlardır.

Sağlam Kobi tanıtım filmi: http://www.youtube.com/watch?v=0FCBSGUZe0U